Náš Team

Lenka ,,Bibka" Konôpková - učiteľka jogy

Každá duchovná cesta má špecifický spôsob alebo prostriedky na dosiahnutie individuálneho cieľa. Týchto ciest je  nespočetné množstvo asi ako hviezd vo vesmíre.  Po vážnom úraze kolena a chrbtice som sa musela odznova spoznávať svoje telo a jeho limity. Ešte som netušila, že je to začiatok mojej cesty. Naučila som sa správne dýchať, aktívne držať chrbticu. Túžba po bezbolestnom pohybe a dostatku energii ma priviedla k joge a tá ma natoľko pohltila, že som sa stala lektorkou. Ľudské telo ma vždy fascinovalo po fyziologickej stránke, preto sa špecializujem hlavne na individuálne hodiny, na ktorých sa venujem pohybovému aparátu klienta a následne mu pripravím hodinu na mieru. Človeku sa s postupným nadobúdaním vnútornej sily súčasne začnú otvárať aj nové dvere nepoznaného. Ja som si prešla rôznymi štýlmi (obľubujem ashtanga, yin, vinyasaflowyogu), ale rokmi som si vytvorila vlastný štýl, ktorý je viac rehabilitačný a volám ho joga zdravý chrbát. Budem sa tešiť, keď sa stretneme osobne.

 

Lukáš ,,Luky" Fialka - učiteľ jogy


Joga si ma našla už na strednej škole. Zavolal ma ocino, ktorý mal problémy s platničkami. No ešte som netušil, že je tak komplexná. Ako mladý vycvičený človek-hrdina som išiel na moju prvú hodinu jogy. Skončilo to s prepoteným tričkom a prívalom energie. Bolo to super. 

Odvtedy ma joga sprevádzala na mojej ceste životom. Stala sa mojou každodennou súčasťou. Aj počas štúdia na medicíne, kde som dostal svoj prvý zlomový kopanec od života. Musel som ukončiť štúdium. Zrútil sa mi svet. Ležal som na posteli v depresii. Čo teraz? Čo budem robiť? Veď nič nemám!

V tom čase ma oslovil maminkin kolega z práce, že chce začať cvičiť jogu.

Chcel, aby som ho učil ja! Bál som sa, ako to zvládnem. No prekonal som strach. Využil som všetky poznatky z medicíny, jogy a vlastnej praxe. S obrovskou podporou a pomocou mojej učiteľky jogy som začal učiť. Dopadlo to perfektne. Neskôr sa mi začali ozývať ďalší ľudia. Bolo to ako lavína.

Joga sa mi stala radosťou. Začal som veľmi veľa študovať, stretávať sa s inšpiratívnymi učiteľmi jogy, navštevovať rôzne kurzy, semináre, workshopy o joge. A celé to trvá až do dnes. Všetky informácie, využívam na to, aby som mohol pomôcť ľuďom zlepšiť ich život, zdravie a nájsť harmóniu.

Teším sa na spoločné chvíle s Vami. 

,,Akú akciu vytvoríš, takú reakciu dostaneš.“

 

Katka Galabová - inštruktor jogy

Dobré veci si Vás nájdu. Dá sa povedať, že k joge som sa dostala celkom náhodou na odporúčanie mojej kolegyne ako sa vysporiadať so sedavou aj psychicky náročnou prácou za počítačom. Postupne časom som zistila, že nejde len o rozhýbanie tela, ale aj proces prestavenia mojho ja, jeho slabých miest a neustále sa zdokonaľovanie a posun vpred. Najprv som začala s jogou v štýle mix a teraz praktizujem Ashtanga jogu, ktorá sa stala mojou srdcovkou. Hovorí sa, že joga je pre každého a ja si myslím že Ashtanga joga je tak trošku paradox. Aby ste pochopili ako to myslím poďte ju skúsiť so mnou. Je to sila dychu, ktorá Vám dovolí "lietať". Otvorí Vašu myseľ a dá odpovede na mnohé otázky. Buduje Vaše telo, harmonizuje ho a ukľudňuje Vašu dušu. Preto sa snažím nepretržite na sebe pracovať, zbierať informácie, aby som ich mohla posunúť ďalej Vám a tým zabezpečiť spokojnosť a zdravie vo Vašom živote. Teším sa na Vás.

 

Miško Bernáth - inštruktor jogy

Keď som prvý krát počul slovo Yoga, iba som sa pousmial a pomyslel si, to nie je nič pre mňa. Predsa je to iba pre baby.  Avšak zdravotné problémy s chrbticou, kolenami a cesta životom ma ku nej priviedli. Najprv som sa venoval Yoge, iba ako cvičeniu, ale po čase ma to celkom zmenilo a dnes som iným človekom. Yoga však nie je o tom, že si zacvičíš na podložke. Je to o schopnosti vnímať svoje okolie, ako dokážeš čeliť denným prekážkam a vážiť si každý jeden moment v prítomnosti. Milovať ľudí okolo seba, seba i ostatných takých akí sú. Pretože všetci sme niekde na ceste a aj cesta môže byť cieľ. 

Teším sa na spoločné hodiny s Vami, Namaste.

 

Martinka ,,Asmi" Komorová - inštruktorka jogy

S jogou som sa zoznámila v roku 2016 v Prahe a rýchlo som si všimla, ako odlišne sa cítim večer po joge, oproti večeru po práci a bez jogy. Naďalej ma sprevádzala, aj keď som v práci dala výpoveď a odišla do Austrálie a neopustila ma ani po návrate na Slovensko. Jednoducho povedané, je to kamoška do každého počasia. Vie byť očisťujúca, uvoľňujúca, ale aj vyzývavá a posilňujúca. Pokojná aj aktívna, tvrdá aj jemná. Má mnoho tvárí a príchutí, ale jedno je isté. Ak si nájdete svoj štýl a venujete mu aspoň trochu pravidelnosti, nemôže Vás sklamať.

Učiteľský kurz jogy 200 RYT som absolvovala v štúdiu registrovanom v Yoga Alliance v Thajsku. Zároveň som absolvovala kurz Thajskej masáže, ktorej sa inak vraví aj joga pre lenivých, v masérskej škole Zamas. Mojim cieľom je poskytnúť Vám na hodinách také prostredie, v ktorom si budete môcť naplno vychutnať autentický zážitok z jogy po fyzickej, psychickej aj duševnej stránke. Teším sa na Vás.

 

Viki Kurpiel - inštruktorka jogy

Jogu som ochutnala prvýkrát v Indii pred 14. rokmi a ďalší rok som tam už išla s jasným cieľom na výcvik inštruktorov klasickej Šivananda yogy do Keraly. Tento hlboko transformačný kurz mi ukázal iný pohľad na svet, a hlavne inú úroveň bytia, a už nebolo cesty späť. Na tejto ceste sa ku mne pridali moje dve deti, a tak som okrem klasickej jogy praktikovala a vyučovala aj tehotenskú a Mama & Baby yogu v Japonsku, Španielsku, ale najradšej doma na Zaježovej.

Joga mi okrem uvoľnenia tela a rozprúdenia energie v ňom pomáha navrátiť sa do svojho stredu, do pokojného chrámu vo svojom vnútri, kde je všetko ako má byť. A nesmierne ma teší, ak sa ľudom na joge podarí prepojiť sa so svojím vnútrom, a načerpať tam svoju silu a pokoj.

No ako odkázal Swami Šivananda: „Gram praxe je lepší ako tony teórie“. Najlepšie vyskúšať a praktikovať.

 

Masáž

Zdenka

Tak ja som Zdenka, mama úžasného, inteligentného a vnímavého synčeka. 

Zaoberám sa emocionálnym a fyzickým zdravím. A s tým súvisiacimi cestami ako masáže, aromaterapia,  výživná strava a rešpektujúca, nenásilná komunikácia voči sebe aj ostatným. 

Veľmi rada Vám poviem viac na mojej terapeutistickej aroma masáži cez objednávku: 0915496046. 

Teším sa na Vás.

 

Martinka ,,Asmi" Komorová

Thajská masáž s Asmi

Kurz thajskej masáže som absolvovala v masérskej škole Zamas pod vedením Romana Saska – skúseného terapeuta, ktorý študoval techniky tzv. severného štýlu priamo v jeho kolíske - v severothajskom meste Chiang Mai. Vo všeobecnosti sa tento štýl považuje za jemnejší štýl než južný.

Celotelová Thajská masáž sa inak dá nazvať aj joga pre lenivých. Ide o typ masáže, počas ktorej masér pracuje v meditatívnom stave vedomia, používajúc zväčša váhu celého svojho tela. Mnohé zostavy pripomínajú jogové cviky, počas ktorých klient zostáva v statickej polohe. Masáž slúži na naťahovanie svalov a ich uvoľňovanie a je spojená s veľmi príjemnou relaxáciou tela aj mysle. Súčasťou masáže je pomalé a rytmické bodovanie celými dlaňami a palcami, ale aj reflexológia nôh a rúk, či akupresúra (práca po energetických dráhach - sénoch). Masáž je vhodná na uvoľnenie stuhnutých svalov, stimuluje krvný obeh a lymfatický systém a uvoľňuje prúdenie energie v tele. Môže pomôcť pri bolestiach hlavy, strese či nespavosti. Podporuje tráviaci systém a vylučovanie škodlivín z tela.