Náš Team

Lenka ,,Bibka" Konôpková

Každá duchovná cesta má špecifický spôsob alebo prostriedky na dosiahnutie individuálneho cieľa. Týchto ciest je  nespočetné množstvo asi ako hviezd vo vesmíre.  Po vážnom úraze kolena a chrbtice som sa musela odznova spoznávať svoje telo a jeho limity. Ešte som netušila, že je to začiatok mojej cesty. Naučila som sa správne dýchať, aktívne držať chrbticu. Túžba po bezbolestnom pohybe a dostatku energii ma priviedla k joge a tá ma natoľko pohltila, že som sa stala lektorkou. Ľudské telo ma vždy fascinovalo po fyziologickej stránke, preto sa špecializujem hlavne na individuálne hodiny, na ktorých sa venujem pohybovému aparátu klienta a následne mu pripravím hodinu na mieru. Človeku sa s postupným nadobúdaním vnútornej sily súčasne začnú otvárať aj nové dvere nepoznaného. Ja som si prešla rôznymi štýlmi (obľubujem ashtanga, yin, vinyasaflowyogu), ale rokmi som si vytvorila vlastný štýl, ktorý je viac rehabilitačný a volám ho joga zdravý chrbát. Budem sa tešiť, keď sa stretneme osobne.

 

Lukáš ,,Luky" Fialka


Joga si ma našla už na strednej škole. Zavolal ma ocino, ktorý mal problémy s platničkami. No ešte som netušil, že je tak komplexná. Ako mladý vycvičený človek-hrdina som išiel na moju prvú hodinu jogy. Skončilo to s prepoteným tričkom a prívalom energie. Bolo to super. 

Odvtedy ma joga sprevádzala na mojej ceste životom. Stala sa mojou každodennou súčasťou. Aj počas štúdia na medicíne, kde som dostal svoj prvý zlomový kopanec od života. Musel som ukončiť štúdium. Zrútil sa mi svet. Ležal som na posteli v depresii. Čo teraz? Čo budem robiť? Veď nič nemám!

V tom čase ma oslovil maminkin kolega z práce, že chce začať cvičiť jogu.

Chcel, aby som ho učil ja! Bál som sa, ako to zvládnem. No prekonal som strach. Využil som všetky poznatky z medicíny, jogy a vlastnej praxe. S obrovskou podporou a pomocou mojej učiteľky jogy som začal učiť. Dopadlo to perfektne. Neskôr sa mi začali ozývať ďalší ľudia. Bolo to ako lavína.

Joga sa mi stala radosťou. Začal som veľmi veľa študovať, stretávať sa s inšpiratívnymi učiteľmi jogy, navštevovať rôzne kurzy, semináre, workshopy o joge. A celé to trvá až do dnes. Všetky informácie, využívam na to, aby som mohol pomôcť ľuďom zlepšiť ich život, zdravie a nájsť harmóniu.

Teším sa na spoločné chvíle s Vami. 

,,Akú akciu vytvoríš, takú reakciu dostaneš.“

 

Katka Galabová

Dobré veci si Vás nájdu. Dá sa povedať, že k joge som sa dostala celkom náhodou na odporúčanie mojej kolegyne ako sa vysporiadať so sedavou aj psychicky náročnou prácou za počítačom. Postupne časom som zistila, že nejde len o rozhýbanie tela, ale aj proces prestavenia mojho ja, jeho slabých miest a neustále sa zdokonaľovanie a posun vpred. Najprv som začala s jogou v štýle mix a teraz praktizujem Ashtanga jogu, ktorá sa stala mojou srdcovkou. Hovorí sa, že joga je pre každého a ja si myslím že Ashtanga joga je tak trošku paradox. Aby ste pochopili ako to myslím poďte ju skúsiť so mnou. Je to sila dychu, ktorá Vám dovolí "lietať". Otvorí Vašu myseľ a dá odpovede na mnohé otázky. Buduje Vaše telo, harmonizuje ho a ukľudňuje Vašu dušu. Preto sa snažím nepretržite na sebe pracovať, zbierať informácie, aby som ich mohla posunúť ďalej Vám a tým zabezpečiť spokojnosť a zdravie vo Vašom živote. Teším sa na Vás.

 

Deniska Mateašiková

Hovorí sa, že cez pády, bolesť a hlboké dno smeruje cesta už len nahor k Svetlu – Zdraviu –Šťastiu - Láske. Asi takto som sa aj ja dostala k Joge. Nezdravý životný štýl a celkový pohľad na život ma okrem iného doviedol až k silným bolestiam krížov a krčnej chrbtice. Bola som práve na vysokej škole. Každú ďalšiu zimu sa moje bolesti hlásili so silnejšou intenzitou. Po sklamaní z bežnej medicíny a lekárov som hľadala alternatívu. „Joga“ pomaly transformovala moje telo, myslenie, stravovanie a celkový životný štýl. Samozrejme pozitívnym smerom, hoci stále som na Ceste. Život je Cesta k Sebazdokonaľovaniu. Nielen vonkajšiemu, ale aj vnútornému. K zdravotnej joge som časom pridala Power Jogu a Hatha Jogu. Najnovšie, Ashtanga Jogu, Yin Jogu a Jogu pre zdravý chrbát. Niekedy mám pocit, že sa vraciam späť – od Power Yogy zameranej hlavne na Telo, k pomalším a vnútornejším typom jogy, ktoré obracajú k Duši. Už roky pociťujem potrebu odovzdať svoje skúsenosti a vedomosti ďalej. Najmä, pomáhať ľuďom k Zdraviu a Šťastiu. Mojím cieľom je spojenie relaxačnej jogy, ktorá uvoľní telo s meditáciami, ktoré uvoľnia ducha. Nech všetci plynieme životom v harmónii.

 

Miško Bernáth

Keď som prvý krát počul slovo Yoga, iba som sa pousmial a pomyslel si, to nie je nič pre mňa. Predsa je to iba pre baby.  Avšak zdravotné problémy s chrbticou, kolenami a cesta životom ma ku nej priviedli. Najprv som sa venoval Yoge, iba ako cvičeniu, ale po čase ma to celkom zmenilo a dnes som iným človekom. Yoga však nie je o tom, že si zacvičíš na podložke. Je to o schopnosti vnímať svoje okolie, ako dokážeš čeliť denným prekážkam a vážiť si každý jeden moment v prítomnosti. Milovať ľudí okolo seba, seba i ostatných takých akí sú. Pretože všetci sme niekde na ceste a aj cesta môže byť cieľ. Teším sa na spoločné hodiny s Vami, Namaste.

 

Maťka Ballonová

Som matka nádherného chlapca, ktorý mi každý deň ukazuje, aký je svet zázračné miesto a že ak naozaj po niečom túžim, jednoznačne to aj dokážem priviesť do reality. Zdravé telo, otvorená myseľ a chuť sa neustále vzdelávať sú atribúty, ktoré ma pomocou jogy sprevádzajú na mojej ceste. Verím, že prostredníctvom jogy sa stávame ľuďmi, akými v hĺbke duše túžime byť. V joge vidím radosť, voľnosť, slobodu, pevnosť, odhodlanie, životnú cestu, obrovskú silu a lásku. Milujem pocit, keď môžem odovzdať niečo čo ma robí šťastnou a spokojnou aj iným ľuďom.

Teším sa na Vás.