Náš Team

Lenka ,,Bibka" Konôpková

Každá duchovná cesta má špecifický spôsob alebo prostriedky na dosiahnutie individuálneho cieľa. Týchto ciest je  nespočetné množstvo asi ako hviezd vo vesmíre.  Po vážnom úraze kolena a chrbtice som sa musela odznova spoznávať svoje telo a jeho limity. Ešte som netušila, že je to začiatok mojej cesty. Naučila som sa správne dýchať, aktívne držať chrbticu. Túžba po bezbolestnom pohybe a dostatku energii ma priviedla k joge a tá ma natoľko pohltila, že som sa stala lektorkou. Ľudské telo ma vždy fascinovalo po fyziologickej stránke, preto sa špecializujem hlavne na individuálne hodiny, na ktorých sa venujem pohybovému aparátu klienta a následne mu pripravím hodinu na mieru. Človeku sa s postupným nadobúdaním vnútornej sily súčasne začnú otvárať aj nové dvere nepoznaného. Ja som si prešla rôznymi štýlmi (obľubujem ashtanga, yin, vinyasaflowyogu), ale rokmi som si vytvorila vlastný štýl, ktorý je viac rehabilitačný a volám ho joga zdravý chrbát. Budem sa tešiť, keď sa stretneme osobne.

 

Lukáš ,,Luky" Fialka


Joga si ma našla už na strednej škole. Zavolal ma ocino, ktorý mal problémy s platničkami. No ešte som netušil, že je tak komplexná. Ako mladý vycvičený človek-hrdina som išiel na moju prvú hodinu jogy. Skončilo to s prepoteným tričkom a prívalom energie. Bolo to super. 

Odvtedy ma joga sprevádzala na mojej ceste životom. Stala sa mojou každodennou súčasťou. Aj počas štúdia na medicíne, kde som dostal svoj prvý zlomový kopanec od života. Musel som ukončiť štúdium. Zrútil sa mi svet. Ležal som na posteli v depresii. Čo teraz? Čo budem robiť? Veď nič nemám!

V tom čase ma oslovil maminkin kolega z práce, že chce začať cvičiť jogu.

Chcel, aby som ho učil ja! Bál som sa, ako to zvládnem. No prekonal som strach. Využil som všetky poznatky z medicíny, jogy a vlastnej praxe. S obrovskou podporou a pomocou mojej učiteľky jogy som začal učiť. Dopadlo to perfektne. Neskôr sa mi začali ozývať ďalší ľudia. Bolo to ako lavína.

Joga sa mi stala radosťou. Začal som veľmi veľa študovať, stretávať sa s inšpiratívnymi učiteľmi jogy, navštevovať rôzne kurzy, semináre, workshopy o joge. A celé to trvá až do dnes. Všetky informácie, využívam na to, aby som mohol pomôcť ľuďom zlepšiť ich život, zdravie a nájsť harmóniu.

Teším sa na spoločné chvíle s Vami. 

,,Akú akciu vytvoríš, takú reakciu dostaneš.“

 

Majka Hriníková

S jogou som sa prvý krát stretla v roku 2011, Najprv som ju brala ako príjemný i keď trošku uletený strečing, kde si na konci môžete pospať! Časom som zistila, že existuje nespočetné množstvo štýlov jogy najmä veľa prevedení týchto štýlov. Skúsila som Hatha, Flow, Bikram, Mix.... Joga ma jednoducho chytila za srdce. Postupne som ju začala praktizovať aj mimo štúdia a tak som sa rozhodla spraviť si kurz Ashtanga a Hatha jogy, aby som jogu mohla šíriť ďalej. Keďže rada cestujem, za jogou som sa vybrala až do Indie, kde som absolvovala 200-hodinový kurz. Stále sa snažím získavať nové informácie a skúsenosti, ktoré môžem využiť na hodinách a posúvať ich ďalej, priamo Vám na spoločných hodinách.

 

Deniska Mateašiková

Hovorí sa, že cez pády, bolesť a hlboké dno smeruje cesta už len nahor k Svetlu – Zdraviu –Šťastiu - Láske. Asi takto som sa aj ja dostala k Joge. Nezdravý životný štýl a celkový pohľad na život ma okrem iného doviedol až k silným bolestiam krížov a krčnej chrbtice. Bola som práve na vysokej škole. Každú ďalšiu zimu sa moje bolesti hlásili so silnejšou intenzitou. Po sklamaní z bežnej medicíny a lekárov som hľadala alternatívu. „Joga“ pomaly transformovala moje telo, myslenie, stravovanie a celkový životný štýl. Samozrejme pozitívnym smerom, hoci stále som na Ceste. Život je Cesta k Sebazdokonaľovaniu. Nielen vonkajšiemu, ale aj vnútornému. K zdravotnej joge som časom pridala Power Jogu a Hatha Jogu. Najnovšie, Ashtanga Jogu, Yin Jogu a Jogu pre zdravý chrbát. Niekedy mám pocit, že sa vraciam späť – od Power Yogy zameranej hlavne na Telo, k pomalším a vnútornejším typom jogy, ktoré obracajú k Duši. Už roky pociťujem potrebu odovzdať svoje skúsenosti a vedomosti ďalej. Najmä, pomáhať ľuďom k Zdraviu a Šťastiu. Mojím cieľom je spojenie relaxačnej jogy, ktorá uvoľní telo s meditáciami, ktoré uvoľnia ducha. Nech všetci plynieme životom v harmónii.