O nás

Joga je o prístupe k sebe samému a k ľuďom. A presne tak ku Vám pristupujeme aj my. Profesionálne, ľudsky, šetrne a najmä s radosťou a úsmevom. 
Každého z nás občas trápia nejaké bolesti (bolesti hlavy, chrbtice či kĺbov), zdravotné problémy (vysoký krvný tlak, zažívacie ťažkosti a pod.), únava, nedostatok energie alebo stres, ktoré odzrkadľujú náš životný štýl a sedavé zamestnanie. Stretli sa s nimi aj naši učitelia, no joga im ukázala cestu, ako sa cítiť lepšie a zdravšie a odovzdávať svoje skúsenosti ďalej. 
Rozhodli sme sa vytvoriť jogové  štúdio , v ktorom budete cvičiť pod dohľadom profesionálnych inštruktorov jogy. Naši inštruktori sú tu pre Vás ako aj všetko naše zariadenie. Prevedú Vás kurzami jogového cvičenia spojeného so správnym dychom a pocitom relaxu. Radi odpovedia na Vaše otázky, bezplatne poradia, pomôžu Vám vytvoriť harmóniu a radosť zo života, pretože Vaša radosť je aj našou radosťou. Výnimočnosťou nášho štúdia je individuálny pracovný prístup ku každému klientovi.

Zažite pohodu pri cvičení jogy. Príďte si zacvičiť! Doplňte si energiu na začiatku dňa alebo po celom dni a odídete s úsmevom na tvári.  

„Všetko, čo nezvládnete Vy, zvládne joga. 

Tešíme sa na Vás!

Vaše/naše jogové štúdio...

 

Naši inštruktori

Lenka ,,Bibka" Konôpková - učiteľka jogy

Každá duchovná cesta má špecifický spôsob alebo prostriedky na dosiahnutie individuálneho cieľa. Týchto ciest je  nespočetné množstvo asi ako hviezd vo vesmíre.  Po vážnom úraze kolena a chrbtice som sa musela odznova spoznávať svoje telo a jeho limity. Ešte som netušila, že je to začiatok mojej cesty. Naučila som sa správne dýchať, aktívne držať chrbticu. Túžba po bezbolestnom pohybe a dostatku energii ma priviedla k joge a tá ma natoľko pohltila, že som sa stala lektorkou. Ľudské telo ma vždy fascinovalo po fyziologickej stránke, preto sa špecializujem hlavne na individuálne hodiny, na ktorých sa venujem pohybovému aparátu klienta a následne mu pripravím hodinu na mieru. Človeku sa s postupným nadobúdaním vnútornej sily súčasne začnú otvárať aj nové dvere nepoznaného. Ja som si prešla rôznymi štýlmi (obľubujem ashtanga, yin, vinyasaflowyogu), ale rokmi som si vytvorila vlastný štýl, ktorý je viac rehabilitačný a volám ho joga zdravý chrbát. Budem sa tešiť, keď sa stretneme osobne.

 

Lukáš ,,Luky" Fialka - učiteľ jogy


Joga si ma našla už na strednej škole. Zavolal ma ocino, ktorý mal problémy s platničkami. No ešte som netušil, že je tak komplexná. Ako mladý vycvičený človek-hrdina som išiel na moju prvú hodinu jogy. Skončilo to s prepoteným tričkom a prívalom energie. Bolo to super. 

Odvtedy ma joga sprevádzala na mojej ceste životom. Stala sa mojou každodennou súčasťou. Aj počas štúdia na medicíne, kde som dostal svoj prvý zlomový kopanec od života. Musel som ukončiť štúdium. Zrútil sa mi svet. Ležal som na posteli v depresii. Čo teraz? Čo budem robiť? Veď nič nemám!

V tom čase ma oslovil maminkin kolega z práce, že chce začať cvičiť jogu.

Chcel, aby som ho učil ja! Bál som sa, ako to zvládnem. No prekonal som strach. Využil som všetky poznatky z medicíny, jogy a vlastnej praxe. S obrovskou podporou a pomocou mojej učiteľky jogy som začal učiť. Dopadlo to perfektne. Neskôr sa mi začali ozývať ďalší ľudia. Bolo to ako lavína.

Joga sa mi stala radosťou. Začal som veľmi veľa študovať, stretávať sa s inšpiratívnymi učiteľmi jogy, navštevovať rôzne kurzy, semináre, workshopy o joge. A celé to trvá až do dnes. Všetky informácie, využívam na to, aby som mohol pomôcť ľuďom zlepšiť ich život, zdravie a nájsť harmóniu.

Teším sa na spoločné chvíle s Vami. 

,,Akú akciu vytvoríš, takú reakciu dostaneš.“

 

Katka Galabová - inštruktor jogy

Dobré veci si Vás nájdu. Dá sa povedať, že k joge som sa dostala celkom náhodou na odporúčanie mojej kolegyne ako sa vysporiadať so sedavou aj psychicky náročnou prácou za počítačom. Postupne časom som zistila, že nejde len o rozhýbanie tela, ale aj proces prestavenia mojho ja, jeho slabých miest a neustále sa zdokonaľovanie a posun vpred. Najprv som začala s jogou v štýle mix a teraz praktizujem Ashtanga jogu, ktorá sa stala mojou srdcovkou. Hovorí sa, že joga je pre každého a ja si myslím že Ashtanga joga je tak trošku paradox. Aby ste pochopili ako to myslím poďte ju skúsiť so mnou. Je to sila dychu, ktorá Vám dovolí "lietať". Otvorí Vašu myseľ a dá odpovede na mnohé otázky. Buduje Vaše telo, harmonizuje ho a ukľudňuje Vašu dušu. Preto sa snažím nepretržite na sebe pracovať, zbierať informácie, aby som ich mohla posunúť ďalej Vám a tým zabezpečiť spokojnosť a zdravie vo Vašom živote. Teším sa na Vás.

 

Miško Bernáth - inštruktor jogy

Keď som prvý krát počul slovo Yoga, iba som sa pousmial a pomyslel si, to nie je nič pre mňa. Predsa je to iba pre baby.  Avšak zdravotné problémy s chrbticou, kolenami a cesta životom ma ku nej priviedli. Najprv som sa venoval Yoge, iba ako cvičeniu, ale po čase ma to celkom zmenilo a dnes som iným človekom. Yoga však nie je o tom, že si zacvičíš na podložke. Je to o schopnosti vnímať svoje okolie, ako dokážeš čeliť denným prekážkam a vážiť si každý jeden moment v prítomnosti. Milovať ľudí okolo seba, seba i ostatných takých akí sú. Pretože všetci sme niekde na ceste a aj cesta môže byť cieľ. 

Teším sa na spoločné hodiny s Vami, Namaste.

 

Viki Kurpiel - inštruktorka jogy

Jogu som ochutnala prvýkrát v Indii pred 14. rokmi a ďalší rok som tam už išla s jasným cieľom na výcvik inštruktorov klasickej Šivananda yogy do Keraly. Tento hlboko transformačný kurz mi ukázal iný pohľad na svet, a hlavne inú úroveň bytia, a už nebolo cesty späť. Na tejto ceste sa ku mne pridali moje dve deti, a tak som okrem klasickej jogy praktikovala a vyučovala aj tehotenskú a Mama & Baby yogu v Japonsku, Španielsku, ale najradšej doma na Zaježovej.

Joga mi okrem uvoľnenia tela a rozprúdenia energie v ňom pomáha navrátiť sa do svojho stredu, do pokojného chrámu vo svojom vnútri, kde je všetko ako má byť. A nesmierne ma teší, ak sa ľudom na joge podarí prepojiť sa so svojím vnútrom, a načerpať tam svoju silu a pokoj.

No ako odkázal Swami Šivananda: „Gram praxe je lepší ako tony teórie“. Najlepšie vyskúšať a praktikovať.

 

Jasmina – autorka a lektorka kurzu INTIMFIT zdravie a cvičenia Afrodita

INTIMFIT cvičenie Afrodita
Som žena a moja životná cesta je cesta ženy, na ktorú som vykročila ako 15 ročná. Odvtedy sa
venujem skúmaniu a rozvíjaniu ženskosti, zbieraniu receptov, tipov a cvikov pre ženské zdravie, krásu
a magnetizmus. Som výskumníčka, autorka a lektorka metodiky INTIMFIT a konceptu INTIMFIT
cvičenie Afrodita. Ženu vnímam ako nositeľku lásky a krásy. Toto je filozofia môjho života... Rada vás
budem sprevádzať, ak sa rozhodnete pre cestu ženskosti. Cvičenie Afrodita je ideálnym cvičením pre
ženy, ktoré si uvedomujú význam pohybu pre svoje telo, pre pestovanie krásy a mladistvého vzhľadu.
Cvičenie Afrodita rozvíja ženské telo ženským spôsobom, formuje príťažlivé ženské krivky, rozvíja
flexibilitu tela a eleganciu pohybu. Cvičenie „rafinovane“ :-) kombinuje 3 technológie pre ženskú
krásu: jemné kontúrovacie posilovanie, prvky orientálneho tanca a exkluzívnu metodiku intímneho
tréningu INTIMFIT. Prináša žene radosť, hravosť a príťažlivosť.

Kurz INTIMFIT zdravie
Som žena a moja životná cesta je cesta ženy, na ktorú som vykročila ako 15 ročná. Odvtedy sa
venujem skúmaniu a rozvíjaniu ženskosti. Som výskumníčka, autorka a lektorka metodiky INTIMFIT.
Na kurzoch INTIMFIT učím ženy, ako si spevniť svalstvo panvového dna a krásne si vyformovať
vaginálny kanál, ovládať toto svalstvo vedome a izolovane. INTIMFIT pomáha ženám pripraviť sa na
tehotenstvo, zrekonštruovať sa po pôrode, riešiť problém s oslabeným panvovým dnom či
inkontinenciu. Učí ženu, ako byť denne v kontakte so svojím fyzickým ženstvom. Pravidelným
posilovaním dochádza k prekrvovaniu a vyživovaniu intímnej zóny, odbúravajú sa gynekologické
problémy ako bolestivá menštruácia, vaginálne zápaly, cysty a pod., zvyšuje sa plodnosť a libido ženy.
Žena sa stáva žiarivejšou, príťažlivejšou a ženskejšou. Okrem zdravotných výhod mi ženy hovoria
o väčšej emocionálnej vyrovnanosti, že opäť nachádzajú samé seba. INTIMFIT skvalitňuje aj
partnerský sexuálny život. Žena je citlivejšia, ľahšie dosahuje orgazmus a v oblasti sexuality sa cíti
sebavedomejšie a slobodnejšie.

 

Lucka Juríková - inštruktorka jogy

Volám sa Lucia. Pracujem ako lektorka cudzích jazykov, učím ich už štyri. Avšak, všetok voľný čas venujem športovým aktivitám - behám, lyžujem, bežkujem, venovala som sa pilatesu a dlhé roky som začínala rána ashtangou. Joge sa venujem od 15 rokov, čiže už to bude 15 ďalších, čo joga tvorí neoddeliteľnú súčasť každého dňa. Ashtangu vystriedala hatha, keďže mám pocit, že je veľmi dôležité spomaliť a pozície precítiť. Milujem mačky, kávu, knihy, ranný les a na cesty chodím len do Škandinávie.

 

Romanka ,,Romi" Rošková

Ahojte, volám sa Romi a od malička milujem pohyb. Zbožňujem zvieratá, najmä kone, taktiež hudbu, tanec, cestovanie, módu, históriu ajaaj ... Učila som sa 5 cudzích jazykov, no francúzština sa mi najviac zaryla do srdca. Vďaka nej som navštívila mnohé miesta vo Francúzsku i niektoré francúzsky hovoriace ostrovy. Bonus k tomu mám i prácu, kde ju môžem denne využívať. Rada sa púšťam do nových výziev, a toto je jedna z nich. Mám za sebou nejaké tie zdravotné patálie , a preto ľudské telo a zdravý životný štýl ma začali neskutočne fascinovať. dostala som sa k presvedčeniu, ktoré sa stalo mojím heslom : „Telo musí ísť spať unavené“... myslím tým fyzicky unavené.
Teším sa na každé stretnutie s vami

 

Hanka Gálisová -  inštruktorka jogy

Ja som na športy nikdy nebola! Hodiny telocviku som nenávidela, kolektívne športy ma nebavili a individuálne málo motivovali. Nikdy som si nemyslela, že sa raz do športovej aktivity zamilujem. A stalo sa! :) Joga pre mňa však nie je len športom, je pre mňa učiteľom, je cestou poznávania samej seba a najmä cestou k sebaláske. Vďaka joge sa učím, čo v živote treba prijať a na čom treba popracovať. Učím sa, čo je v tele, ale aj na duši zablokované a ako to znovu uvoľniť. Budem veľmi rada, keď na tejto ceste poznávania budete spolu so mnou. Namaste :)

 

Janka Gajdošová -  inštruktorka jogy

Ahojte. Volám sa Jana. Som mama troch úžasných detí, okolo ktorých už 12 rokov lietam, ale rada si zalietam aj na šáloch a slučkách. Priznám sa, že niekedy od nich bežím ďaleko, lebo ma baví s vetrom vo vlasoch premýšľať o kačkách plavajúcich v rieke, o veveričkách hopsajúcich v parku, kvitnúcich voňavých stromoch, o oblakoch, alebo úplne o ničom, ale hlavne ma baví hľadať a prekonávať svoje hranice. Mamičky trpia často bolesťami chrbta, bežcov bolievajú kolená... Určite už viete, kam tým mierim. Joga je tajomstvo môjho bezbolestného bytia. Je zdravým, ideálnym a komplexným spôsobom, ako upokojiť myseľ, posilniť ochabnuté, natiahnuť skrátené a uvoľniť stuhnuté svaly s rešpektom k individualite každého tela. A ak ste si doteraz mysleli, že pri joge sa nemôžete spotiť, príďte sa presvedčiť o opaku

Teším sa na Vás!