O nás

Joga je o prístupe k sebe samému a k ľuďom. A presne tak ku Vám pristupujeme aj my. Profesionálne, ľudsky, šetrne a najmä s radosťou a úsmevom. 
Každého z nás občas trápia nejaké bolesti (bolesti hlavy, chrbtice či kĺbov), zdravotné problémy (vysoký krvný tlak, zažívacie ťažkosti a pod.), únava, nedostatok energie alebo stres, ktoré odzrkadľujú náš životný štýl a sedavé zamestnanie. Stretli sa s nimi aj naši učitelia, no joga im ukázala cestu, ako sa cítiť lepšie a zdravšie a odovzdávať svoje skúsenosti ďalej. 
Rozhodli sme sa vytvoriť jogové centrum, v ktorom budete cvičiť pod dohľadom profesionálnych inštruktorov jogy. Naši inštruktori sú tu pre Vás ako aj všetko naše zariadenie. Prevedú Vás kurzami jogového cvičenia spojeného so správnym dychom a pocitom relaxu. Radi odpovedia na Vaše otázky, bezplatne poradia, pomôžu Vám vytvoriť harmóniu a radosť zo života, pretože Vaša radosť je aj našou radosťou. Výnimočnosťou nášho štúdia je individuálny pracovný prístup ku každému klientovi.

Zažite pohodu pri cvičení jogy. Príďte si zacvičiť! Doplňte si energiu na začiatku dňa alebo po celom dni a odídete s úsmevom na tvári.  

„Všetko, čo nezvládnete Vy, zvládne joga. 

Tešíme sa na Vás!

Vaše/naše Arteria - Centrum...

Objavte svet pokoja, pohody a voľnosti. Svet, kde si doplníte energiu na začiatku dňa alebo na jeho konci. Objavte svet JOGY.

 Príďte si zacvičiť!

V našom Arteria - Centrum sa budete cítiť ako vo svojej obývačke. Zrelaxujte sa po namáhavom dni, podporte svoje zdravie a načerpajte energiu pod vedením profesionálnych učiteľov a inštruktorov jogy.

Pomôžu Vám vypnúť a odpútať sa od každodenného stresu, usmernia Váš dych, spoznáte svoje telo tak, ako ho ešte nepoznáte. Cvičenie sa pre Vás stane nezabudnuteľným zážitkom a radosťou, doplní vám stratenú energiu, zlepší zdravie a život.

Urobte niečo pre seba a odíďte s úsmevom na tvári!

Navštívte nás aj s Vaším partnerom/-kou alebo priateľom/-kou a presvedčte sa o tom.

Naši inštruktori

Lenka ,,Bibka" Lajdová - učiteľka jogy

Každá duchovná cesta má špecifický spôsob alebo prostriedky na dosiahnutie individuálneho cieľa. Týchto ciest je  nespočetné množstvo asi ako hviezd vo vesmíre.  Po vážnom úraze kolena a chrbtice som sa musela odznova spoznávať svoje telo a jeho limity. Ešte som netušila, že je to začiatok mojej cesty. Naučila som sa správne dýchať, aktívne držať chrbticu. Túžba po bezbolestnom pohybe a dostatku energii ma priviedla k joge a tá ma natoľko pohltila, že som sa stala lektorkou. Ľudské telo ma vždy fascinovalo po fyziologickej stránke, preto sa špecializujem hlavne na individuálne hodiny, na ktorých sa venujem pohybovému aparátu klienta a následne mu pripravím hodinu na mieru. Človeku sa s postupným nadobúdaním vnútornej sily súčasne začnú otvárať aj nové dvere nepoznaného. Ja som si prešla rôznymi štýlmi (obľubujem ashtanga, yin, vinyasaflowyogu), ale rokmi som si vytvorila vlastný štýl, ktorý je viac rehabilitačný a volám ho joga zdravý chrbát. Budem sa tešiť, keď sa stretneme osobne.

 

Lukáš ,,Luky" Fialka - učiteľ jogy

Joga si ma našla už na strednej škole. Zavolal ma ocino, ktorý mal problémy s platničkami. No ešte som netušil, že je tak komplexná. Ako mladý vycvičený človek-hrdina som išiel na moju prvú hodinu jogy. Skončilo to s prepoteným tričkom a prívalom energie. Bolo to super. 

Odvtedy ma joga sprevádzala na mojej ceste životom. Stala sa mojou každodennou súčasťou. Aj počas štúdia na medicíne, kde som dostal svoj prvý zlomový kopanec od života. Musel som ukončiť štúdium. Zrútil sa mi svet. Ležal som na posteli v depresii. Čo teraz? Čo budem robiť? Veď nič nemám!

V tom čase ma oslovil maminkin kolega z práce, že chce začať cvičiť jogu.

Chcel, aby som ho učil ja! Bál som sa, ako to zvládnem. No prekonal som strach. Využil som všetky poznatky z medicíny, jogy a vlastnej praxe. S obrovskou podporou a pomocou mojej učiteľky jogy som začal učiť. Dopadlo to perfektne. Neskôr sa mi začali ozývať ďalší ľudia. Bolo to ako lavína.

Joga sa mi stala radosťou. Začal som veľmi veľa študovať, stretávať sa s inšpiratívnymi učiteľmi jogy, navštevovať rôzne kurzy, semináre, workshopy o joge. A celé to trvá až do dnes. Všetky informácie, využívam na to, aby som mohol pomôcť ľuďom zlepšiť ich život, zdravie a nájsť harmóniu.

Teším sa na spoločné chvíle s Vami. 

,,Akú akciu vytvoríš, takú reakciu dostaneš.“

 

Katka Galabová - inštruktor jogy

Dobré veci si Vás nájdu. Dá sa povedať, že k joge som sa dostala celkom náhodou na odporúčanie mojej kolegyne ako sa vysporiadať so sedavou aj psychicky náročnou prácou za počítačom. Postupne časom som zistila, že nejde len o rozhýbanie tela, ale aj proces prestavenia mojho ja, jeho slabých miest a neustále sa zdokonaľovanie a posun vpred. Najprv som začala s jogou v štýle mix a teraz praktizujem Ashtanga jogu, ktorá sa stala mojou srdcovkou. Hovorí sa, že joga je pre každého a ja si myslím že Ashtanga joga je tak trošku paradox. Aby ste pochopili ako to myslím poďte ju skúsiť so mnou. Je to sila dychu, ktorá Vám dovolí "lietať". Otvorí Vašu myseľ a dá odpovede na mnohé otázky. Buduje Vaše telo, harmonizuje ho a ukľudňuje Vašu dušu. Preto sa snažím nepretržite na sebe pracovať, zbierať informácie, aby som ich mohla posunúť ďalej Vám a tým zabezpečiť spokojnosť a zdravie vo Vašom živote. Teším sa na Vás.

 

Janka Gajdošová -  inštruktorka jogy

Ahojte. Volám sa Jana. Som mama troch úžasných detí, okolo ktorých už 12 rokov lietam, ale rada si zalietam aj na šáloch a slučkách. Priznám sa, že niekedy od nich bežím ďaleko, lebo ma baví s vetrom vo vlasoch premýšľať o kačkách plavajúcich v rieke, o veveričkách hopsajúcich v parku, kvitnúcich voňavých stromoch, o oblakoch, alebo úplne o ničom, ale hlavne ma baví hľadať a prekonávať svoje hranice. Mamičky trpia často bolesťami chrbta, bežcov bolievajú kolená... Určite už viete, kam tým mierim. Joga je tajomstvo môjho bezbolestného bytia. Je zdravým, ideálnym a komplexným spôsobom, ako upokojiť myseľ, posilniť ochabnuté, natiahnuť skrátené a uvoľniť stuhnuté svaly s rešpektom k individualite každého tela. A ak ste si doteraz mysleli, že pri joge sa nemôžete spotiť, príďte sa presvedčiť o opaku

Teším sa na Vás!