Kurzy


VÍKENDOVÝ KURZ - ASHTANGA YOGA

Kurz je určený pre ľudí, ktorí majú záujem zaradiť jógu do svojho každodenného života. Počas troch víkendov spoznáme praktickú a teoretickú stránku aštánga jógy vo svojej tradičnej forme tak, ako bola učená pred jógovým “boomom” v západom svete.

Po absolvovaní kurzu budete schopní sami praktikovať (“cvičiť) takzvanú “prvú sériu aštánga jógy” vo vašej optimálnej forme, s prihliadnutím aj na vaše prípadné individuálne obmedzenia a aj teoreticky rozumieť metóde jógy ako takej.

Počas kurzu je nevyhnutná účasť na každom bloku, keďže bloky majú logickú nadväznosť a taktiež domáce štúdium (cvičenie).

Počas hodín zrejme vyplynie množstvo otázok a dotazov, vďaka ktorým náš kurz nadobudne “živú formu” výučby, ktorú pokladám za najúčinnejšiu a najefektívnejšiu. Práve preto bude značný čas venovaný diskusiám a interakcii medzi mnou a Vami. Počas jednotlivých blokov vám priblížim filozofiu jogy, jej sesterské védy, najmä ajurvédu, a tiež s vami rád zozdieľam praktické rady západného človeka praktikujúceho jógu vo všednom živote či výklad doplním o rôzne zážitky a príbehy.

Bude mi cťou zdieľať s Vami poznatky a skúsenosti, ktoré slúžia pre blaho všetkých živých bytostí.

Tomáš

Program (denne od 8:00 - 14:00) :

24.11. Úvod do metódy aštánga jógy, história a základné princípy, Surya namaskara a denné minimum.
25.11. Ranná hodina (na ktorej budeme cvičiť “doteraz naučené” - platí pre všetky hodiny, keďže naša prax sa bude nabaľovať), pozície v stoji, otázky, odpovede a diskusie
1. a 2. 12. Ranná hodina, pozície v sede (oba dni), otázky, odpovede a diskusie
15. a 16.12 Ranná hodina, zatváracia sekvencia a dokončenie prvej série aštánga jógy, otázky, odpovede a diskusie, ukončenie kurzu.

Cena kurzu: 250 €
POTREBNÉ VYPLATIŤ VOPRED!!!


Tomáš Vereš

Fascinácia filozofiou, kultúrou a životom minulých civilizácii Tomáša sprevádza celý život. Od bojových umení a lukostreľby sa dostal až k Ashtanga joge, v ktorej našiel spôsob sebarealizácie. Je žiakom Jara Páveka, ktorý je nositeľom pôvodného učenia jógy siahajúceho až k najstarším spisom. Denná prax so sebou prináša nové otázky, preto sa rozhodol hľadať na ne odpovede v príbuzných vedách, najmä ajurvéde. V súčasnosti učí individuálne + mysore hodiny v Prakriti a asistuje na Jarových kurzoch.

 

MIKULÁŠSKA NÁDIELKA

6. December

Príďte si po svoju MIKULÁŠSKU NÁDIELKU aj vy do Yoga pilates studia kde si pre Vás prichystal množstvo zábavy, energie, jogy a harmónie.

Začíname o 16:00 Čakrovou jogou, s BIBKOU a MAŤKOU, kde sa Vám dostane príjemnej atmosféry, pohody, jemných jogových pozícií, dychu a harmónie pri maznaní sa zo sebou samým.


Pokračujeme ďalej jogou a relaxáciou s tibetskými miskami, na ktoré nám poslal nášho kamaráta Maja.  Majo sa venuje hlavne zvukoterapii, pri ktorej využíva silu tibetských misiek. Takže ak hľadáš spôsob ako vypnúť, dobiť si baterky, alebo len tak relaxovať tak toto je tiež jeden z darčekov.